Strona główna
O firmie
Produkty
Galeria
Wzory FEFCO
Kontakt

ROAL

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne
76-251 Kobylnica, ul. Wodna 17a
tel./fax 59 842 09 55, kom. 502 481 711
e-mail: biuro@roal.pl

 


 

 

MIĘDZYNARODOWY KATALOG OPAKOWAŃ FEFCO

KATALOG OPAKOWAŃ FEFCO

Opakowania zostały podzielone i opisane w międzynarodowym katalogu opakowań FEFCO - stworzonym przez organizację FEFCO (Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej). Organizacja ma swoją siedzibę w Brukseli - powstała w 1952 roku - skupia krajowe stowarzyszenia producentów tektury falistej na szczeblu Europejskim. Jednym z celów jej działalności jest rozwój i promocja nowych rozwiązań producentów tektury falistej oraz pomoc w komunikacji między producentami opakowań a rynkiem konsumentów.

Utworzony przez FEFCO katalog podstawowych wzorów opakowań kartonowych ma na celu zastąpić skomplikowane opisy konstrukcji opakowań z tektury (falistej i litej) prostymi symbolami powszechnie rozumianymi na całym świecie, niezależnie od różnic językowych. Katalog ten jest bardzo przydatnym narzędziem, a korzystają z niego producenci kartonów na całym świecie.

Katalog FEFCO klasyfikuje opakowania w następujące grupy:

01 – Rolki i arkusze stosowane w handlu

02 – Pudła klapowe

Pudełka klapowe sa to pudełka złożone zasadniczo z jednej części, ktorych brzeg jest klejony, szyty, albo ktore maja połaczenie taśma klejąca oraz posiadaja gorne i dolne klapy. Producent wysyła je złożone na płasko, gotowe do użycia, a zamyka przy zastosowaniu klap.

03 - Pudła teleskopowe

Pudła teleskopowe składaja się z więcej niż jednej części i charakteryzuje je istnienie wieka i/lub spodu, ktore zachodza teleskopowo na siebie.

04 - Pudła składane i tace

Pudła składane i tace, zwykle składaja się tylko z jednego formatu. Dno pudła składa się tak, by utworzyc dwie lub więcej ścian bocznych oraz pokrywę. W niektórych wzorach moga się pojawiać zamknięcia, uchwyty, okienka itd.

05 - Pudła wsuwane

Pudełka te składaja się w większej ilości z części (wewnętrznych oraz obwolut), ktore można w rożnych kierunkach wsuwac jedno w drugie. Grupa ta obejmuje także obwoluty dla innych pudeł.

06 - Pudełka trwale łączone

Pudełka trwale łączone składaja się z dwóch oddzielnych części końcowych oraz korpusu i wymagają, przed ich użyciem, zszycia albo podobnej operacji.

07 - Pudełka klejone jednoczęściowe

Są to pudełka klejone, złożone zwykle z jednej części, dostarczane w stanie złożnym i gotowe do użcia po ich prostym rozłożeniu.

09 - Wyposażenie wewnętrzne

Wyposażenie wewnętrzne pudeł, takie jak wkładki, przekładki, kratownice, wkładki wypełniające itd., stanowiące elementy związane z konstrukcja pudła albo osobne. Wskazana ilość elementów jest dowolna i może być stosownie od wymagań zwiększana lub zmniejszana.

 

KATALOG OPAKOWAŃ FEFCO

© 2009 Infocity